Середня школа № 7 була побудована для дітей жителів «Знесіння».

/Files/images/storya_shkoli/10403768_835475666473828_1556979005630009819_o.jpg

1 вересня 1954 рокуна шкільному подвір’ї продзвенів перший дзвоник, який покликав дітей на перший урок у прекрасну шкільну будівлю,в якій було 24 класні кімнати, кабінети фізики, хімії, актовий зал.

/Files/images/storya_shkoli/10710276_835476746473720_6996383222516219287_o.jpg

На свій перший урок за парти сіло 838 учнів, яких навчали 35 вчителів.

Першим директором школи був Швидкий Іван Єремеєвич– досвідчений педагог, організатор, учитель математики.

В школу прийшли досвідчені вчителі із неповної школи № 40, яка розміщувалася на вулиці Зустрічній в трьох пристосованих приміщеннях.

Приступили до роботи і молоді вчителі Якименко Л. В., Слуцька Л. А., Сенчишина І. М., Голдирєва Т. П., які з часом стали справжніми майстрами педагогічної справи.

Перші учні школи
З перших днів роботи школи вчителі разом з учнями почали працювати над створенням дружнього колективу. В перший рік було закладено шкільний сад, оформлено фізичний та хімічний кабінети, обладнано спортивний майданчик.

Через рік шкільний колектив очолилаТкач Єфросинія Янівна,яка особливо велику увагу приділяла виховній роботі, проведенню дозвілля учнів.

У школі працювали над вихованням культури поведінки, свідомої дисципліни, любові до праці, поваги до старших і товаришів. Всі учні ходили в формі, брали участь у роботі гуртків, спортивних змаганнях і часто виходили переможцями.

Значна увага приділялася туристичній роботі, зокрема вивченню рідного краю. Згодом гуртки трансформувалися у клуби за інтересами: «Іскра», «Олімпія», «Дружба», «Інтеграл». У школі було створено хор, духовий оркестр, оркестр народних інструментів, драматичний гурток, ляльковий театр.Хор вчителів

На оглядах художньої самодіяльності району школа займала призові місця.

Велика увага у школі приділялася трудовому навчанню та профорієнтації. Було обладнано перший у місті кабінет профорієнтації, де були зібрані і оформлені історії підприємств мікрорайону, портрет міста в кадрах, учнівські роботи, учнівські твори. Школа першою в місті запровадила продуктивну працю на уроках трудового навчання. З даного питання на базі школи було проведено семінар директорів промислових підприємств і директорів шкіл міста.

Щороку у школі проводилося Свято Праці, на якому учні демонстрували свої вироби, виготовлені на уроках і гуртках, зустрічалися з передовиками виробництва заводу «Алмаз інструмент». Завод надавав допомогу в ремонті школи, придбав обладнання для шкільних кабінетів, обладнав спортивний майданчик нестандартними спорудами і майданчик для проведення уроків з предмету «Захист Вітчизни».

Колектив школи разом з колективом шефського підприємства проводили спільні заходи, відзначали Шевченківські дні, свято вулиці Б. Хмельницького, знаменні дати. Технічні працівники часто відвідували школу, допомагали педагогам наближати навчання до життя.

Частим гостем у школі був знаний токар країни, Герой Соціалістичної праці Гургаль Володимир Йосипович.Перебуваючи у Москві, Володимир Йосипович зустрівся з піонерами космосу Ю. О. Гагаріним і Г. С. Тітовим, розповів їм про нашу школу, про досягнення педагогічного і учнівського колективів. Космонавти передали учням нашої школи щирі вітання та телеграми зі своїми портретами, автографами та подарунками.

Організовувались зустрічі учнів і вчителів з письменниками, артистами, художниками міста.
В гостях у школі неодноразово були Дмитро Павличко, Роман Лубківський, Ткач, І. Сварник, С. Максимчук, сестри Байко, С. Степан, Я. Мотика, О. Хоркавий та інші.

Багато випускників школи обрали професію вчителя. Серед них 14 вчителів сьогодні працюють в нашій школі.

Майже сорок років директором школи була Лук'янова Ганна Богданівна, високоморальний педагог і людина. Вона завжди керувалася у своїх діях почуттям обов'язку, який ставила вище миттєвих настроїв і бажань.

Коментарi